Zjeżdżalnie to klasyczne zabawki, które znajdują się na każdym placu zabaw – przydomowym, czy publicznym. Wydawałoby się, że każda jest podoba i w zasadzie to nie ma nad czym się zastanawiać, ale to mylne wrażenie. Zjeżdżalnie posiadają wiele cech, na które warto zwracać uwagę, jeśli chcemy by nasze dziecko podczas zabawy było bezpieczne, oraz dobrze się bawiło.

Najważniejsze cechy

Wybierając zjeżdżalnię dla naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Liczy się oczywiście długość ślizgu. Jest to prawdopodobnie ten element, na który każdy zwraca uwagę na pierwszym miejscu, ale trzeba pamiętać, że długość ślizgu definiuje automatycznie wiek, dla którego zjeżdżalnia jest odpowiednia, oraz wielkość produktu. Jeśli chcemy używać zjeżdżalni w domu, powinniśmy wybrać jeden z mniejszych modeli.

Kluczowe jest również to, czy zjeżdżalnia posiada ślizg wodny. Zwłaszcza jeśli głównym przeznaczeniem zjeżdżalni będzie zabawa na dworze, będzie to mile widziana cecha. Ślizg wodny to opcja podłączenia węża ogrodowego, by zrosić ślizg zjeżdżalni. Szczególnie genialnie sprawdza się latem, gdy dni są bardzo gorące.

Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana została zjeżdżalnia. Do wyboru są zjeżdżalnie plastikowe, które stanowią większość, ale mamy także do wyboru zjeżdżalnie wykonane z metalu – na przykład model firmy Kettler.

metalowa zjeżdżalnia dla dzieci, zjeżdżalnie ogrodowe, kettler

Producenci zjeżdżalni

Markowe zabawki zawsze są bezpieczniejszym wyborem. Światowi producenci są godni zaufania i zasługują na swoją renomę. Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, warto wyróżnić trzy marki: Smoby, Kettler, oraz Little Tikes.

Smoby to niedrogie, ale bardzo solidne zjeżdżalnie. Modeli jest bardzo dużo, więc można dostosować wybór do potrzeb. Wszystkie zjeżdżalnie Smoby wykonane są z tworzywa sztucznego.

Kettler to bardzo solidny sprzęt wykonany z metalu. Idealnie sprawdzi się w publicznych placach zabaw, które są bardzo intensywnie eksploatowane każdego dnia. Prawie niemożliwe jest uszkodzenie tak solidnego produktu.

Little Tikes to klasyki, ale warte uwagi. Ich produkty są wykonane z tworzywa sztucznego, ale reprezentują bardzo solidną jakość. W ofercie posiadają wiele modeli, więc jest z czego wybierać.

zjeżdżalnia, zjeżdżalnie, dla dzieci, feber, ślizg wodny