Dzieci szybko się nudzą i ciągle poszukują coraz nowszych atrakcji, które wzbogacą ich dzień i przyniosą przy tym dużo frajdy. To sprawia, że rodzice coraz bardziej główkują nad wymyślaniem nowych zabaw, które sprawią dziecku ogromną radość a jednocześnie będą niezwykle bezpieczne i zajmujące.

Nie tylko podczas festynów

Każdy z nas kojarzy dmuchane zamki, które były najlepszą atrakcją podczas festynów, pikników i innych dużych imprez. Jako dzieci, z utęsknieniem oczekiwaliśmy letnich zabaw, podczas których można było pobawić się z innymi dziećmi w takich dmuchanych zamkach. Dziś możemy sami mieć taki plac zabaw dmuchaniec na własnym podwórku, dzięki czemu nasze dziecko wraz ze swoimi rówieśnikami, mogą bez żadnych ograniczeń czasowych bawić się w najlepsze. I choć kilkanaście lat temu wydawało się to niemożliwe, w tych czasach już nie trzeba płacić pięciu złotych za dziesięciominutową zabawę, bo popularny dmuchaniec jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Wspaniała zabawa we własnym ogrodzie

Jest wiele modeli dmuchańców, które możemy nabyć w dobrych sklepach, m.in.:

  • wodny plac zabaw;
  • zjeżdżalnie;
  • ścianki wspinaczkowe.

Pamiętaj, aby dbać o dmuchańce

Duży wybór oraz najwyższa jakość materiałów, z których wykonane są dmuchańce sprawia, że tego typu plac zabaw posłuży naszym dzieciom nawet przez kilka lat. Jednak aby tak się stało, bardzo ważne jest przestrzeganie zasad. Najważniejsze jest to, aby dzieci zawsze ściągały buty i nie wnosiły ze sobą ostrych przedmiotów. W przeciwnym razie, podczas najlepszej zabawy, może dojść do mechanicznego zniszczenia materiału – a tego przecież nikt z nas nie chce.